fot. nad.
Rogal i gęsina na św. Marcina
Msza święta w intencji ojczyzny i manifestacja patriotyczna to nie jedyne uroczystości, jakie na 11 listopada zaplanowano w naszym mieście.
2012-10-25, 14:05
Tradycyjnie uroczystości patriotyczne 11 listopada zorganizowane zostaną w samo południe pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Poprzedzi je o godz. 10.30 msza św. w intencji ojczyzny, sprawowana przez ks. infułata Jerzego Stefańskiego.

Druga części świątecznych obchodów zorganizowana zostanie w Hali Widowiskowo-Sportowej. Tam, w godz. 14.00-18.00 odbędzie się festyn rodzinny pt. "Z gęsiną w tle".

Będzie można spróbować gęsiny (porcja 5 zł) oraz rogala kujawskiego (za złotówkę), będą też miody i staropolskie wędliny. Gościem specjalnym imprezy będzie Joanna Bartel, popularna aktorka ze Śląska, znana m.in. z roli Andzi w serialu "Święta wojna". Zagra także kapela góralska InoRos - finaliści programu "Must be the music" (występy o godz. 15.30 i 17.00), w programie zaplanowano również konkursy i zabawy dla dzieci (wyścigi w workach, rozbijanie pinat, malowanie twarzy, malowanie kolorowanek, warsztaty origami, warsztaty ozdabiania gęsi z masy solnej), karaoke polskich piosenek biesiadnych, taniec gęsi (wspólne wykonanie przez uczestników imprezy tańca, do którego choreografię przygotuje instruktor tańca KCK) oraz konkurencje sportowe TKKF i ogłoszenie wyników konkursu dla dzieci na najładniejszą gąskę "Solinkę". Wstęp jest wolny, przy wejściu na halę będą przypinane kokardy narodowe, a nagrodami w konkursach będą m.in. polskie flagi. [MP]

JEDZENIE.I-O.PL