fot. nad.
Warsztaty z marchewki i jabłka
W inowrocławskich przedszkolach odbywają się warsztaty dla dzieci na temat zdrowego odżywiania się. Rodzice również mogą skorzystać z otwartych spotkań i dowiedzieć się jak prawidłowo żywić dzieci oraz jak radzić sobie z kolorowymi słodyczami i kulturą fast food.
2013-02-27, 15:44
Akcję zapoczątkował Szymon Chrzanowski, który jako dietetyk i psychodietetyk tak motywuje prowadzone działań edukacyjnych: Prawidłowe żywienie dzieci i młodzieży jest czynnikiem warunkującym ich optymalny rozwój fizyczny, umysłowy i społeczny. Skutki niewłaściwego sposobu żywienia rzutują na gorszy potencjał zdrowotny organizmu w wieku dorosłym.

Z badań wynika, że dzieci w Polsce są nieprawidłowo żywione. Do częstszych błędów należy zbyt wczesne wprowadzanie słodyczy, zwiększenie ilości kalorii pochodzących z przekąsek i nieregularne spożywanie śniadań. Edukacja poprzez naukę pozwala przedszkolakom na nowo odkryć siłę i atrakcyjność warzyw oraz owoców. Każde z przedszkoli w Inowrocławiu ma możliwość przeprowadzenia warsztatu w swojej placówce kontaktując się bezpośrednio z prowadzącym akcję: tel. 790 715 236, e-mail: dietetyk@dietetyk-chrzanowski.pl. [I]

JEDZENIE.I-O.PL